„Sieci domowe i bezprzewodowe”

May 18th, 2010

“Sieci domowe i bezprzewodowe”
Autor: Greg Holden
Wydawnictwo NAKOM

Książka „Sieci domowe i bezprzewodowe” to poradnik dla osób, które chciałyby w pełni wykorzystać możliwości komputerów poprzez łączenie ich w sieć. Poznasz aż sześć różnych możliwości zaplanowania sieci, jak również jej składniki. Dowiesz się, jak poprawić jakość połączenia internetowego (na przykład znaleźć lepszy modem szerokopasmowy) oraz jak wykorzystać potencjał technologii Bluetooth. Znajdziesz praktyczne wskazówki z zakresu konfiguracji sieci bezprzewodowej i będziesz wiedział, jak dobrać odpowiedni sprzęt. Autor doradza także, w jaki sposób udostępniać drukarki, a także korzystać z komunikatorów Skype oraz Google Talk. Osobny rozdział poświęcono metodom zabezpieczania sieci domowej przed wirusami czy hackerami, takimi jak przypisywanie hasła, włączanie zapory, czy ustawianie ograniczeń. Trzy części książki szeroko omawiają zagadnienia związane z problemami z połączeniem. Podane są wszelkie sposoby eliminowania nieprawidłowości, począwszy od sprawdzania połączenia, poprzez odzyskiwanie utraconych haseł, aż po śledzenie zakłóceń.

Wydawnictwo to wyróżnia się idealnie przejrzystym układem, pozwalającym na szybkie odnalezienie potrzebnych informacji. Czytelnie prezentuje, jak wykonać poszczególne zadania i rozwiązywać ewentualne trudności.

Autor poradnika, Amerykanin Greg Holden, to doświadczony konsultant techniczny, autor przeszło czterdziestu publikacji, głównie z zakresu konfigurowania i zabezpieczania sieci komputerowych. Zanim zawodowo zajął się pisaniem, pracował na uniwersytecie w Chicago przy konfigurowaniu i utrzymywaniu sieci.

Entry Filed under: Inne książki informatyczne

Skomentuj

Dozwolone Znaczniki :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed