SEO. Biblia

August 17th, 2009

SEO. BibliaTytuł: SEO. Biblia

Autor: Jerri L. Ledford

SEO. Biblia to książka bardzo szczegółowo omawiająca temat pozycjonowania i optymalizacji stron w wyszukiwarkach internetowych. Wprowadzeniem w temat jest zapoznanie z podstawami wyszukiwarek. W jej dalszych działach opisywany jest m.in. tzw. plan SEO, budowa strony przyjaznej wyszukiwarkom, duża część książki poświęcona jest kampaniom reklamowym PPC.

Na oddzielne działy zasłużyły zagadnienia takie jak zadbanie o odpowiednio zoptymalizowany content strony, jak również metody zdobywania linków. Na końcu dowiadujemy się, w jaki sposób analizować skuteczność prowadzonych działań, a ciekawymi dodatkami są liczne wywiady branżowe, w tym ze znanym nam z SEOmoza Randem Fishkinem.

Minusem książki jest to, że nie jest ona pisana z perspektywy pozycjonowania polskich stron, dlatego też w tym przypadku lepiej jest poszukać polskiego odpowiednika. Z tych jednak ciężko znaleźć na tyle szczegółową, a co ważniejsze, aktualną pozycję.

Entry Filed under: Książki o pozycjonowaniu

2 Komentarzy Add your own

  • 1. YARO  |  July 6th, 2010 at 16:10

    Zdecydowanie mimo tego,że książka pisana jest z perspektywy USA/UK to jest bardzo dobrą podpoweidzią jak urozmaicić swoje SEO o elementy niezbędne z punktu widzenia zachodniego. W końcu wyszukiwarki Google, Yahoo itp totwory nie polskie więc pozycjonowanie według wskazówek zawartych w publikacji mogą tylko WZMÓC działania SEO oparte o polskie narzędzia. Ja polecam.
    http://www.pozycjonowanie-msystem.pl

  • 2. Admin  |  August 24th, 2011 at 06:59

    Osobiscie slyszalem o tej ksiazce od znajomego , szukam jej wlasnie w UK ale niestety musze zamawia z polski ,mimo tego jest to dobra pozycja !

Skomentuj

Dozwolone Znaczniki :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed