E-biznes. Poradnik praktyka

May 18th, 2010

„E-biznes. Poradnik praktyka”
Autor: Maciej Dutko
Wydawnictwo: helion.pl

„E-biznes. Poradnik praktyka” to pożyteczna lektura dla wszystkich, którym marzy się porzucenie etatu i praca na własny rachunek. Dowiesz się, jak zaplanować swój e-biznes i uniknąć wielu błędów, które już na starcie uniemożliwiły innym wypłynięcie na szerokie wody, a w rezultacie doprowadziły do upadku. Znajdziesz mnóstwo praktycznych porad prawnych, między innymi z zakresu prawa autorskiego, na przykład co można kopiować za darmo i legalnie oraz jak to robić. Poznasz nie tylko zalety zachwalanej przez wielu telepracy, ale i jej ciemne strony, kwestie psychologiczne i społeczne tego zawodu. Jeden z rozdziałów poświęcony jest także „mystery shopping”, czyli „tajemniczemu klientowi” i zastosowaniu tej metody w praktyce. Przydatne są także wskazówki na temat wyglądu strony. Okazuje się, że czcionka czcionce nierówna, a i grafika ma olbrzymie znaczenie. W książce znajdują się też cenne informacje z dziedziny SEO (czyli optymalizacji i pozycjonowania stron WWW), kilka słów o promocji w sieci, jak również sposoby zdystansowania konkurencji. Odkryjesz także sposoby skutecznego nawiązywania i podtrzymywania relacji z klientem w wirtualnym świecie.

Autor tej pozycji, dr Maciej Dutko, wykładowca akademicki, szkoleniowiec i doradca, jest uznanym ekspertem w branży e-biznesu i funkcjonowania stron internetowych. Książka napisana jest w pełni profesjonalnym, aczkolwiek przystępnym językiem, z przejrzystym podziałem tematycznym. Polecana jest przede wszystkim początkującym w tej dziedzinie biznesu, ale i doświadczeni e-przedsiębiorcy znajdą w niej coś dla siebie.

Entry Filed under: Książki o e-marketingu

1 Komentarz Add your own

Skomentuj

Dozwolone Znaczniki :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed